Wybór szczoteczki do zębów

szczoteczka-do-zebow

Jaką szczoteczkę wybrać by odpowiednio zadbać o zęby?

Wybór szczoteczki do zębów dokonywany jest najczęściej raz na kilka miesięcy. Wybór ten decyduje o tym z jaką jakością będziemy działać w trakcie najbliższego okresu czasu. Od szczoteczki i tego jak się nią posługujemy zależeć będzie jak często widywać będziemy się z dentystą i w jakim celu. Szczoteczka powinna być wymieniana co dwa miesiące, bo w tym okresie ulega zużyciu. Jak rozpoznać, że dany moment jest odpowiedni na wymianę? Najłatwiej ocenić to po odstających włóknach, lub powyginanych pęczkach, które informują nas o tym, że czas używania danej szczoteczki dobiegł końca.

Jak wybrać szczoteczkę do zębów?

Rynek konsumencki oferuje nam wiele rodzajów szczoteczek – twardych, miękkich, elektrycznych, pooperacyjnych. Jest tego naprawdę sporo. Można się pogubić. W celu dokonania właściwego wyboru najlepiej kwestię tą przedyskutować ze swoim dentystą, który fachowym okiem oceni stan naszego uzębienia i wybierze szczoteczkę o odpowiednich dla nas parametrach. Stomatolodzy zalecają miękkie włosie dla osób o wrażliwych dziąsłach i ewentualnych chorobach przyzębia. Jeśli ktoś posiada mocne, twarde i solidne dziąsła to może wybrać szczoteczkę z twardym włosiem. Najbardziej optymalne w opinii dentystów są szczoteczki o średniej twardości – wykonane z włosia syntetycznego, wielopęczkowe o zaokrąglonych końcach.

Higieniczne przechowywanie szczoteczek do zębów

Pełne wykorzystywanie potencjału szczoteczki możliwe jest dzięki regularnemu czyszczeniu i ochronie przeciw bakteriami. W domu należy przechowywać szczoteczkę w kubku, aby była ona pionowo ustawiona i nie stykała się z innymi szczoteczkami znajdującymi się w kubku. Ważne jest, aby nie przechowywać jej w zamkniętym pudełeczku, sprzyja to bowiem rozrostowi bakterii. Podobnie w trakcie podróży – warto zaopatrzyć się w pudełko z otworami, co zapewni dostęp tlenu i zapobiegnie powstawaniu bakterii. Jeśli zależy nam na jakości pracy to możemy także zainwestować w środek dezynfekujący, który w sprawny sposób pozbędzie się bakterii powstałych na szczoteczce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *