Składamy życzenia urodzinowe

Życzenia urodzinowe

Składanie życzeń to nie tylko zwykła formułka, którą recytujemy, a następnie życzymy komuś szczęścia. Wbrew pozorom życzenia urodzinowe to coś znacznie więcej, ponieważ odpowiednio wypowiedziane życzenia czy też przekazane w innej dowolnej formie są sztuką zachowania się. Kultura w takich wypadkach musi obowiązywać, gdyż świadczy to o nas samych. Zachowanie zasad savoir-vivre jest dzisiaj podstawą. Jak to wygląda w kwestii życzeń. W przypadku sytuacji, gdy mamy do czynienia z urodzinami to życzenia na samym początku powinna składać osoba najstarsza a dopiero na końcu najmłodsza. Oczywiście nie każdy korzysta z takich zasad, ale trzeba pamiętać, że jest to jak najbardziej na miejscu i możemy się mimo to z czymś takim spotkać. Życzenia urodzinowe powinny nieść ze sobą tylko i wyłącznie pozytywne przesłanie. Jeśli jesteśmy w pełni pozytywnie nastawieni, oznacza to, że życzymy naprawdę dobrze danej osobie i wspomniany jubilat na pewno to zauważy, ponieważ życzenia i sposób ich składania będą dla takiej jubilatki czy jubilata sygnałem, że dana osoba mówi szczerze.

Staramy się trzymać reguł

To właśnie dlatego, powinniśmy przemyśleć, co mówimy. Życzenia urodzinowe mimo wszystko powinny być wyrażane spontanicznie. Tylko wtedy jesteśmy w stanie przekazać w tym wszystkim naprawdę spory ładunek emocji i to po prostu widać w momencie, gdy składamy komuś takie żywiołowe życzenia. Ekspresja oraz podejście mają tu bardzo kluczowe znaczenie i to właśnie dlatego powinniśmy przykładać do tego wszystkiego dużą wagę. Jeśli już składamy życzenia w formie mówionej, to powinniśmy zwracać uwagę na odbiorcę. Przede wszystkim musimy się mu patrzeć w oczy, to jest podstawa składania życzeń bezpośrednich. W przypadku urodzin kartki z życzeniami są jednak mało wskazane, ponieważ ostatecznie lepiej jest przekazać wszystko za pomocą słów w końcu to urodziny, a nie uroczystość ślubu czy jakieś inne wydarzenie. Życzenia muszą być dostosowane do okazji i właśnie dlatego powinniśmy postawić na autentyczny przekaz. Życzenia mogą też wyrażać przyjaźń do danej osoby lub nawet miłość, jeśli urodziny obchodzi nasza druga połówka.

Wszystko zależy od perspektywy

Tak więc, jak widać perspektywa składania życzeń, może być dowolna, niektórzy nie stosują nawet schematu, gdzie życzenia składane są w jakieś hierarchii. Podział jest więc tylko umowny, co nie jest w żadnym wypadku błędem, czy złym rozwiązaniem. Jeśli jednak życzenia urodzinowe składa się starszej od siebie osobie, to powinniśmy mimo wszystko trzymać się pewnej sztywnej reguły, ponieważ oznacza to, że jesteśmy dobrze wychowani. Takie życzenia zostaną też właściwie odebrane, gdybyśmy zaniechali dobrego wychowania, życzenia mogłyby być odebrane negatywnie, co w wielu przypadkach mija się z zamierzonym przez nas celem. Na tego typu rzeczy trzeba więc zwracać szczególną uwagę. W niektórych sytuacjach życzenia urodzinowe to nic innego jak akt formalny i dlatego też muszą być one jak najbardziej oficjalne w przypadku nieoficjalnych form, mamy pełną dowolność, warto pobawić się konwencją, ponieważ w ten sposób jesteśmy w stanie stworzyć naprawdę oryginalne życzenia. Czasem jednak gdy składamy życzenia dla przyjaciół możemy wykorzystać śmieszne życzenia urodzinowe, które nikogo nie urażą, a mogą zostać na dłużej zapamiętane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *