Rodzaje farb do malowania

kolor-farby

Malowanie ścian zawsze wiąże się z odpowiednim wyborem farby. Przy takim wyborze musimy zwrócić uwagę na kilka cech czy farba jest trwała, odporna na ścieranie oraz czy jest bezpieczna dla innych domowników przebywających w mieszkaniu. Farba musi także dobrze trzymać się podłoża. W miejscach suchych najczęściej stosuje się farby wodorozcieńczalne. W tym wypadku można postawić na trwałe farby emulsyjne. Ich zaletą jest to, że bardzo dobrze pokrywają całą powierzchnię, nie tracąc na wydajności. W pomieszczeniach wilgotnych takich jak kuchnia czy łazienka lepiej stosować farby akrylowe lub lateksowe. Oba rodzaje farb charakteryzują się wodoodpornością. Niektóre pomieszczenia wymagają mieszkanek kilku rodzaju farb. Wyróżniamy między innymi farby akrylowo-winylowe, które również sprawdzają się w praktyce.

Farby w praktyce

Farby akrylowe są zaliczane do najsłabszych emulsji, jednak charakteryzują się niską ceną. Farby lateksowe są nie tylko wodoodporne, ale łatwo zmywalne. Cecha ta przydaje się w przypadku gdy chcemy zmienić kolor ściany na inny. Farby lateksowe to emulsja wielokrotnego użytku.

Nowe rozwiązania

Wiele osób stawia na nowoczesność. W takim wypadku warto zastosować świeże rozwiązanie, które dopiero niedawno pojawiło się na rynku. Farby ceramiczne to przede wszystkim połączenie farby lateksowej z technologią mikro cząstek ceramicznych. Farba dzięki takim właściwościom otrzymuje wiele przydatnych cech. Dzięki temu pomalowane ściany uzyskują gładką, a zarazem cienką powierzchnię co przekłada się na dużą wydajność takiego rozwiązania. Ściana jest odporna na kurz i brud, przez co farby ceramiczne dają nam o wiele dłuższą czystość i świeżość. Ściany możemy myć dowolnymi środkami chemicznymi, ponieważ farba ceramiczna jest odporna na różnego rodzaju detergenty zawarte w płynach. Farby ceramiczne są w stanie likwidować nierówności ściany, przez co wpływają one na wygląd naszych powierzchni. Ponieważ farby ceramiczne charakteryzują się ciekawym połyskiem, mogą być traktowane jako dobry element dekoracji każdego wnętrza.

Jeśli interesuje Cię w jaki sposób można wybrać kolor ścian zerknij tutaj http://boomhouse.pl/porady/a,jak-wybrac-kolor-scian.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *