Leczenie kanałowe pod mikroskopem

leczenie-kanałowe-pod-mikroskopoem

Czym jest leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe to rodzaj leczenia wykorzystywany w stomatologii. Na wieść o konieczności jego przeprowadzenia wiele osób dostaje białej gorączki, związanej z tym jak postrzegane jest leczenie kanałowe wśród pacjentów. Większość z nich zapomina o tym, że jest to zabieg bezbolesny, przeprowadzany przy użyciu znieczulenia miejscowego, którego celem jest usunięcie martwej miazgi zęba, która może rozprzestrzeniać bakterie i prowadzić do zakażeń miejscowych. Od jakiegoś czasu na rynku pojawiła się możliwość leczenia kanałowego pod mikroskopem. Metoda ta pozwala lekarzom na precyzyjne określenie jakości zęba i problemów z nim związanych. Szczegółowa analiza pozwala także na uniknięcie ryzyka, związanego z występowaniem ewentualnych powikłań. Użycie mikroskopu umożliwia uratowanie zębów, których wyleczyć nie można tradycyjną metodą.

Proces postępowania w przypadku leczenia z wykorzystaniem mikroskopu jest bardzo podobny do tradycyjnych metod. Stomatolog swoje działanie rozpoczyna od zabezpieczenia zęba przed zalaniem śliną, używając w tym celu ślinochronu. Następnie lekarz otwiera ząb, aby dotrzeć do kanałów. Wykorzystanie mikroskopu konieczne jest w przypadku nietypowej anatomii zębów, które posiadają przykładowo wąskie albo zarośnięte kanały, a także zakrzywione korzenie.  Podobnie sprawa ma się w przypadku perforacji, czyli przebicia ściany zęba, albo złamania narzędzia endodontycznego. Są to sytuacje, w których konieczne jest wykorzystanie mikroskopu. Stosowany jest on także w bardziej powszechnych przypadkach, stanowi bowiem doskonały element uzupełniający leczenie kanałowe wszystkich zębów. Pozwala na precyzyjną pracę i dokładne rozwiązanie problemu.

Jakie są przeciętne koszty leczenia?

Koszty leczenia wahają się od około 300 złotych za ząb jednokanałowy, do 800 złotych za ząb czterokanałowy. W przypadku innych problemów, w których konieczne jest wykorzystanie mikroskopu wycena jest najczęściej indywidualna.

Zobacz również – http://www.neodentica.pl/zakres-uslug/implantologia/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *