Jak dbać o włosy

Każda kobieta zadaje sobie to jakże ważne pytanie. Odpowiedzi może być kilka w zależności od rodzajów włosów każdy z nich, wymaga innego rodzaju pielęgnacji. Istnieją czynniki, które negatywni wpływają na włosy kobiety. Jednym z takich czynników jest ich długotrwałe farbowanie co w konsekwencji, prowadzi do niszczenia włosów.

Suche włosy

Suche włosy powstają najczęściej z powodu intensywnego suszenia czy prostowania. Przez to, że są osłabione, stają się podatne na poważne uszkodzenia mechaniczne. Charakteryzuje je brak połysku. Jeśli chcemy dobrze pielęgnować ten rodzaj włosów, trzeba dobrać odpowiedni szampon i odżywkę. Warto aby odżywki miały w sobie dużo witamin i składników regenerujących.

Włosy kręcone

Wymagają specjalnej pielęgnacji. Większość kręconych włosów to naturalne piękno, o które warto zadbać dlatego też trzeba dbać o to, aby włosy były zawsze nawilżone. Unikamy suchości, ponieważ doprowadzi to do zniszczenia bujnych loków. W przypadku tego typu włosów zaleca się również odpowiedni szampon do włosów kręconych. Odżywkę spłukujemy letnią, a nie gorącą wodą. Specjalistyczne odżywki mają tę zaletę, że nie obciążają włosów.

Włosy farbowane

Przy farbowanych włosach problemem jest to, że bardzo szybko tracą one swój blask i świeży kolor. Jeśli chcemy by włosy wyglądały lepiej to należy stosować specjalne szampony i odżywki przeznaczone tylko i wyłącznie do włosów farbowanych. Należy też unikać płukania włosów w wysokich temperaturach, gdyż wpływa to na kolor, powodując jego blaknięcie. Przynajmniej raz na tydzień trzeba stosować maseczkę nawilżającą tylko w ten sposób fryzura, będzie należycie wyglądać. Zaleca się również stosowanie odżywek, które mają w sobie odpowiednie składniki odżywiające wpływające na kolor włosów.

Włosy zniszczone

Na włosy może wpływać pogoda, a zwłaszcza mróz, silny wiatr, deszcz, a nawet słońce. Bardzo często proces suszenia takich włosów prowadzi tylko do ich zniszczenia. Możemy to poznać w momencie, gdy włosy tracą naturalny blask i witalność. W przypadku szczególnie zniszczonych włosów musimy unikać wody z dużą zawartością chloru. Jest ona twarda i wpływa ujemnie na kolor włosów, jak i ich wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *