Gorączka u dziecka

gorączka-u-dziecka

Gorączka to przede wszystkim stan, w którym nasza temperatura ciała jest podwyższona. Bardzo często jest ona sygnałem jakieś poważniejszej infekcji czy też przeziębienia. W momencie, gdy się pojawia jest to oznaka, że nasz organizm w ten sposób stara walczyć się z chorobą, która chce nas dopaść. Oczywiście stan gorączkowy może występować też u małych dzieci. W przypadku niemowląt tego typu stany mogą być jednocześnie powikłaniem po gorączce.

Gorączka to problem

Bardzo wysoka gorączka może być nawet powodem interwencji w szpitalu, ale przy lżejszych stanach możemy sami spróbować zbić gorączkę. Co najważniejsze można użyć do tego celu paracetamol lub ibuprofen jednak dawka musi być dostosowana do ciała dziecka. Nie wolno przekraczać zalecanej dawki. Jeśli jednak chcemy pozbyć się problemu szybciej wówczas przydatne, okazują się czopki. Zbijają one bardzo szybko całą temperaturę co sprawia, że stan niebezpieczeństwa przestaje zagrażać życiu małego dziecka. Zazwyczaj gorączka to stan przejściowy, gdyż powiązany jest on z infekcją wirusową. Może więc ona ustąpić sama. W takich wypadkach zalecane jest jedynie jej zbijanie, aby systematycznie spadała.

Gorączka potrafi się maskować

Takie działanie prewencyjne, są bardzo ważne i o ich roli mówi między innymi sam pediatra. Gorączka może mieć różny przebieg dlatego, nawet jeśli rano jest mniejsza nie oznacza to, że wieczorem nagle nie wzrośnie. W takich wypadkach rodzice muszą być po prostu czujni każdy sygnał, należy odpowiednio przeanalizować i pamiętać, że z gorączką nie ma żartów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *