Czym są kamienie nerkowe

kamica-nerkowa

Kamica układu moczowego

Kamica układu moczowego to bardzo poważna sprawa. Choroba ta może wystąpić niezależnie od naszego wieku. Kamica to częściej problem mężczyzn niż kobiet. Dolegliwość ta występuje na całym świecie. Warto zauważyć, że z czasem w nerkach lub w przewodach układu moczowego zaczynają tworzyć się kamienie. Bardzo często i charakterystycznym objawem kamicy jest tak zwana kolka nerkowa. Występuje ona bardzo często, powodując silny ból w okolicach nerek czy też w samym układzie moczowym.

Problem z właściwą dietą

Powodem tworzenia się kamieni jest przede wszystkim niewłaściwa dieta. Substancje i związki chemiczne mają wtedy duże stężenie w wydalanym moczu co prowadzi do tego, że nadmiar wspomnianych rzeczy doprowadza do tworzenia się złogów, które systematycznie się odkładają w nerkach. Kamica nerkowa to bardzo poważna sprawa bowiem prowadzi do częstych zakażeń dróg moczowych. Także częste zapalenia jąder oraz inne problemy z układem moczowym również mogą prowadzić do sytuacji odwrotnej, kiedy to właśnie przez to powstają kamienie. Kamice trzeba obowiązkowo leczyć. Przede wszystkim większe kamienie należy rozbić przy wykorzystaniu różnych metod.

Leczenie i profilaktyka

Bardzo często stosuje się nowatorskie metody leczenia takie jak fale dźwiękowe, które pozwalają rozbijać kamienie, przez co ich wydalenie jest możliwe. Coraz mniejszą wagę stawia się na leczenie chirurgiczne z uwagi na jego inwazyjność. Na pewno wzrost diurezy, czyli wydalania moczu jest również pomocy dlatego, powinniśmy pić bardzo dużo różnych płynów w ciągu doby. W ten sposób wydalanie kamieni staje się łatwe, ponieważ pozbywamy się ich wraz z moczem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *